Światowy Dzień Wcześniactwa

listopada 18, 2013

17 listopada po raz trzeci obchodzony będzie Światowy Dzień Wcześniaka. Tego dnia, w geście solidarności zarówno z wcześniakami i ich rodzicami w Polsce, jak i na całym świecie, w wielu krajach kluczowe i najbardziej charakterystyczne budynki zostaną podświetlone na fioletowo.W Polsce rocznie rodzi się 314 000 dzieci, z czego 6,7% przedwcześnie, a więc przed 37. tygodniem ciąży. Spośród wszystkich rodzących się w ciągu roku dzieci 5,5% ma masę poniżej 2,5 kg, w tym 0,46% to dzieci z masą 500–999 g. Dzięki wprowadzeniu w 1995 roku trójstopniowego systemu opieki perinatalnej, którego jednym z celów jest zapewnienie, aby porody dzieci z wagą poniżej 900 g odbywały się w szpitalach 3. stopnia poziomu opieki, wskaźniki te dynamicznie maleją.
 
I dziś w Dniu Światowego Dnia Wcześniaka zwracam się do Was o Pomoc dla Zosieńki. Pamiętacie kiedyś już się do Was zwracałam o pomoc dla małej Zosi córeczki mojej koleżanki Kasi Pomoc dla Zosi Dziś po raz kolejny kieruję do Was swoją prośbę o Pomoc dla Zosi.

Hoł Hoł Hoł! Byliście w tym roku grzeczni? Idą Święta,a jak Święta, to prezenty... a Św.Mikołaj wszystko widzi )) Macie jeszcze trochę czasu, aby spełnić dobry uczynek i pomóc Małej Zośce ;)

Dzielna Kruszynka Zosia walczy z całych sił o zdrówko!
Zosia, po niedotlenieniu okołoporodowym, zachorowała na padaczkę lekooporną, a ostatnio stwierdzono u Zosi Mózgowe Porażenie Dziecięce.
JESZCZE WSZYSTKO JEST MOŻLIWE!
Zośka tak łatwo nie odpuści
Pomóżcie Zosi stanąć na nóżki!
Tak niewiele, może okazać się dla Zosi całym światem!

POMÓŻ!


https://www.facebook.com/wielochzosia  

   

Szczypta o Mnie

Może Cię zainteresować również

2 komentarze

  1. Zaraz zerkam na stronę Zosi. Łączę się z wszystkimi Mamusiami wcześniaków...

    OdpowiedzUsuń
  2. Warto pamiętać o tych maleńkich istotkach, szczęście dla wszystkich rodziców którzy to ominęli i życzenia dużo sił dla tych którzy się zmagają!

    OdpowiedzUsuń

Skoro już do mnie zawitałeś, miło będzie jak zostawisz ślad po sobie.
Chętnie poznam Twoją opinię.

Archiwum

Flickr Images