Matki i córki z całego świata na fotografiach

marca 31, 2014

Mało mnie ostatnio, wiem, ale życie mnie ostatnio nie oszczędziło i do dziś jeszcze dochodzę, może kiedyś Wam o tym opowiem, póki co czekam i już doczekać się nie mogę efektu, mam nadzieję, że będzie po mojej myśli. A co u nas po za tym, że życie mnie ostatnio nie oszczędzało, jak już mówiłam. Lulcia chora ma jednostronne zapalenie płuc i jednostronne zapalenie oskrzeli, antybiotyk, następna kontrola w piątek, a mnie nawrócił się po miesiącu czasu kaszel, na szczęście mam 7 kwietnia za tydzień wizytę u pulmonologa. Tyle u nas nie za ciekawie.

Ale by ta notka nie była zupełnie taka smętna i choć trochę dawała optymizmu i uśmiechu na przyszłość, przedstawie Wam ciekawy projekt foto, który stworzony został z okazji 8 marca Dnia Kobiet.

Matki i córki na całym świecie na wspólnych zdjęciach.

Rosaura Realsola 51, ​​z córką Alexandra Yamileth 13 przed ich domem w Tepito w Meksyku.
Rosaura zakończyła edukację w wieku 16 lat, mówi, że kiedy była dzieckiem marzyła o tym by być nauczycielką, a dziś marzy o tym by jej córka była pielęgniarką.


Adetola Ibitoye 39 siedzi z córką Iteoluwa  9, w ich domu w Omole, Lagos. Kiedy Adetola dorastała, chciała prowadzić firmę mody, a dziś sama projektuje ubrania. Iteoluwa mówi, że chce dorosnąć i być nauczyciel akademickim.

Hala Tanmus 40 i jej córka Maya 10 siedzą w salonie swojego domu w mieście Ramallah na Zachodnim Brzegu. Hala jest sekretarzem, która zakończyła edukację w wieku 20 lat. Kiedy była młoda chciała zostać prawnikiem. Ma nadzieję, że jej córka Maya będzie projektantem wnętrz.

Charlotte Stafarce 49 i jej córka Scarlett 9 w salonie swojego domu w Zebbug na Malcie. Charlotte jest aktorką i niezależnym nauczycielem dramatu. Charlotte ma nadzieję, że jej córka będzie naukowcem, gdy dorośnie. Scarlett mówi, że chciałaby być weterynarzem.

Vered 43 pozuje z córką Alma 13 w ich domu w kibucu Hukuk pobliżu Morza Galilejskiego w północnym Izraelu. Vered zdobyła dyplom z projektowania w wieku 27 lat, a obecnie prowadzi projekty edukacyjne sztuki w społecznościach lokalnych. Vered ma nadzieję, jej córka Alma znajdzie zawód, który przyniesie jej szczęście i satysfakcję. Alma będzie kończyć szkołę w ciągu pięciu najbliższych lat, w wieku 18 lat i mówi, że chciałaby być częścią przemysłu filmowego jako reżyser, montażysta, camerawoman lub aktorka.

Lucy Oyela 42, pozuje z córką Abber Lillian 14, w ich domu w Onang, w pobliżu miasta Gulu w północnej Ugandzie. Lucy jest rolnikiem, która zakończyła edukację w wieku 18 lat. Powiedziała, że kiedy była dzieckiem chciała być nauczycielką. Jej córka Abber chciałaby zostać księgową, a mama marzy by córka była pielęgniarką.

Zhang Haijing 41, i jej córka Zhu Od 11 pozują do fotografii przed ich blokiem w Lanzhou, prowincji Gansu, Chiny. Zhang Haijing to menedżer średniego szczebla dla Xinhua Bookstore Group. Gdy była dzieckiem, chciała zostać przedszkolanką. Zhang mówi, że chce, aby jej córka miała stałą pracę i była szczęśliwa robiąc to co lubi Zhu Od mówi, że chce uzyskać stopień doktora i zostać profesorem.

Alicia Chiquin 43 i jej córka Fidelina Tak 18, stoją razem w ich domu w Pambach, Gwatemali. Alicia jest wykształcona, ale  od zawsze pracuje na roli. Jej córka Fidelina nie posiada żadnego wykształcenia, a gdy dorośnie, mówi, że nadal chce pracować w domu.

Raimunda Eliandra Alves 45, pozuje do zdjęcia z córką Ana Paula Leonardo Justino 10, w ich domu w slumsach Pavao-Pavaozinho w Rio de Janeiro. Raimunda jest kasjerką  w supermarkecie i zakończyła edukację w wieku 19 lat. Gdy była dzieckiem, chciała zostać nauczyciel matematyki. Ma nadzieję, że jej córka będzie lekarzem weterynarii. Ana Paula mówi, że pójdzie do szkoły, a następnie ukończy studia w 2025 roku. Gdy dorośnie chce być weterynarzem.

Tse Fieraru, 39 pozuje z córką Flori Gabriela Dumitrache13 w ich pokoju w wiosce Gura Sutii, Rumunia. Tse Fieraru jest bezrobotna i ma dwoje dzieci. Ma nadzieję, że jej córka będzie krawcową. Flori Gabriela chce zostać piosenkarką pop i ma nadzieję pójść do szkoły w miasteczku. Jej rodzina nie może sobie pozwolić, aby za to zapłacić, ale rumuński NGO zaoferował stypendium, aby było to możliwe.

Claire Coyne 43 i jej córka Elli 10 w ich domu w Shepshed, w Anglii. Claire, asystent bankier w Coutts. Jej ambicją kiedy była dzieckiem miała być nauczycielem wf. Mówi, że nie wie kim by chciała by jej córka była w przyszłości jeszcze tak dużo czasu do tego by poszła na studia.

 Manami Miyazak 39  i jej córka Nanaha 13 w ich domu w Tokio. Manami, która jest gospodynią domową. Jej ambicją było pracować gdzieś, gdzie może spotkać wiele osób. Ma nadzieję, że jej córka zbuduje kochający dom ze szczęśliwym małżeństwem. Mówi, że byłoby wspaniale, gdyby jej córka mogła znaleźć pracę,  która sprawiłaby, że ​​wykorzystane zostałyby jej zdolności i zainteresowania. Nanaha chce być projektantem, muzykiem lub pielęgniarką.

Sulochna Mohan Sawant 23 z jej pięcioletnia córką Shamika Sawant wewnątrz ich domu w Bombaju, w Indiach. Sulochna, która pracuje jako pokojówka, chciał zostać lekarzem, gdy była dzieckiem., Ale mogła się uczyć tylko  do 14 roku życia. Sulochna chce by jej córka została nauczycielem. Shamika także chce zostać nauczycielem.

Oumou Ndiaye 30 i jej córka Aissata Golfa 9 pozują do zdjęcia w ich domu w Bamako, Mali. Oumou, która jest gospodynią domową, nie chodziła do szkoły. Jako dziecko miała nadzieję poślubić lokalnego biznesmena. Ma nadzieję, że jej córka poślubić kogoś z ich grupy etnicznej, a gdy dorośnie, że skończy edukację. Aissata mówi, że chciałby zostać nauczyciel, gdy dorośnie.

Lucia Mayta, 43 i jej córka Luz Cecilia 12, pozują do fotografii w ich winiarni w La Paz, Boliwia. Lucia studiowała aż do czwartej klasy szkoły podstawowej, i wie, jak czytać i pisać i robić podstawowe zadania z  matematyki. Prowadzi winiarnię, a rodzina mieszka na jej zapleczu. Ma nadzieję, że w przyszłości wybuduje dom. Luz Cecilia jest w siódmej klasie i chce być piosenkarką.

Denise Artur 52, i jej córka Linnaea Thibedeau 13, stoją razem w domu w pobliżu Blackhawk, Kolorado. Denise jest ekologiem. Ma doktorat i zakończyła edukację w wieku 34 lat. Jej ambicją kiedy była dzieckiem było stać się behawiorystą zwierząt. Ma nadzieję, że jej córka Denise Linnaea będzie biologiem gdy dorośnie. Linnaea chcieliby uzyskać doktorat i zostać biologiem morskim.

Noor Zia 40 z córką Saba Ahmadi 11, w ich domu w Kabulu w Afganistanie. Noor, któa jest nauczycielem, studiowała do 28 lat. Jej ambicją było zostać lekarzem, ale nie mogła sobie pozwolić na opłaty za studia. Ma nadzieję, że jej córka będzie znanym, wysoko wykwalifikowanym lekarzem. Saba chce iść na studia, i chciałby zostać prawnikiem.

Bidaa Mhem Thabet al-Hasan (Um Suleiman) 39 pozuje z córką Mariam Khaled Masto 9, przed ich domem w Deir al-Zor w Syrii. Bidaa jest dyrektorem szkoły założonej przez grupę nauczycieli i wolontariuszy. Jej ambicją było zostać ginekologiem. Ma nadzieję, że jej córka będzie walczyć o własne ambicje i że jej sukces uczyni ją szczęśliwą. Mariam chciałby zostać Arabskim nauczyciel w Deir al-Zor.
Susana Maria Cardona 33 i jej córka Alejandra Ruby Cardona 12 pozują do fotografii w ich domu w Tegucigalpa, Honduras. Susana Maria, która jest gospodynią domową, skończyła szkołę w wieku 17 lat. Jej ambicją było zostać prawnikiem. Ma nadzieję, że jej córka będzie lekarzem.
Saciido Sheik Yacquub 34 pozuje do zdjęcia z córką Faadumo Subeer Mohamed 13, w ich domu w Hodan powiat obozu dla uchodźców w Mogadiszu. Saciido, która prowadzi małą firmę, chciała być bizneswoman, gdy była dzieckiem. Ma nadzieję, że Faadumo będzie lekarzem. Faadumo ukończy szkołę w 2017 r. i ma nadzieję, że zostanie lekarzem, gdy dorośnie.

Szczypta o Mnie

Może Cię zainteresować również

15 komentarze

 1. Bardzo ciekawe, baaaaaaaardzo! Daqje do myślenia.
  - Wszyscy jesteśmy ludźmi?
  - Więź między matką a córką jest wszędzie silna?
  - Dlaczego z córką, a nie ma syna. Bez wątpienia zwrócenie uwagi na rolę kobiety nie tylko w domu, ale i w społeczeństwie. Wiem wiem, bo Dzień Kobiet - dlatego kobiety. o międzynarodowy dzień w końcu...
  - Konfrontacja marzeń z rzeczywistością. Co byśmy chcieli a co mamy...
  - Każdy i wszędzie chciałby coś osiągnąć.
  - Każda matka dla dziecka chce dobrze i chce być z niego dumna,.
  - Każde dziecko chce zadowolic mamę.

  Ehhhh, nie wiem jak jeszcze mogę odczytać te zdjęcia, ale wiem na pewno, że bede o tym dumac chyba cały dzień.

  No a końcówka - bomba! Szczypto i córko - śliczne jesteście obie.

  Zdrówka!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja nie ma zadnych planow wobec moich Synow lub moze inaczej.. powiedza, ze chca byc robotnikami, rolnikami czy nauczycielami to I tak bede najszczesliwsza Mama na swiecie. Co za bzdura.. mama chce byc dziecko bylo kims... niech dziecko sie spelnia, robi to, co mu sie podoba I interesuje... w zyciu nie moglabym powiedziec :' Synu , idz na medycyne, bo dobrze bedziesz zarabial...'.
  Zdjecia fajne, ale wasze najfajniejsze.... ;) ja kiedys tez chcialam pracowac w wiezieniu jako pani psycholog ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też nie z tych co na każą Lulci iść na medycynę, albo na prawo, w żadnym razie, ale studia chciałabym, żeby skończyła, bo z wykształceniem wyższym życie łatwiejsze pod kątem szukania pracy, ale wiadomo jak nie pójdzie na studia to świat się nie zawali. Najważniejsze ma być szczęśliwa i ma być dobrym człowiekiem.

   Usuń
  2. A ja patrząc po mężu i znajomych dochodzę do wniosku, że teraz studia niewiele znaczą (znaczyły coś w czasach naszych rodziców). Za to doświadczenie ma ogromne znaczenie. I tak mąż bez studiów idąc do obecnej pracy wskoczył dwa stanowiska wyżej niż jego rywale po studiach, a wszystko to dzięki temu, że miał dużo większe doświadczenie i wiedzę. Awansuje też szybciej od kolegów po studiach... Więc nie jestem pewna czy po studiach łatwiejsze życie pod kątem szukania pracy. Choć do czasów studiów Lulci to się jeszcze wiele może zmienić.

   Usuń
  3. To prawda,że wcale studia nie przesądzają o lepszej pracy, czy pozycji w społeczeństwie, różnie to bywa, choć ja ze swoich doświadczeń i moich znajomych, wiem, że studia były często wyznacznikiem tego czy daną np. pracę otrzymałaś czy też nie. Teraz najchętniej pracodawca chciałby wyższe wykształcenie i to najlepiej dwa fakultety, trzy języki obce, 25 lat, i 10 lat doświadczenia

   Usuń
 3. Świetny projekt. Wy na zdjeciu tez dobrze wygladacie

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawy projekt :) Choć mi też nie podbają się te stwierdzenia, że mama chciałaby to czy tamto od dziecka. Dziecko powinno móc samo wybrać co chce w życiu robić i rodzic nie powinien spychać na dziecko jakichś swoich ambicji. Takie moje zdanie. A Wy z Lulcią super wyglądacie. Jaka ona podobna do Ciebie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ala, a większość twierdzi, że Lulcia podobna do taty

   Usuń
 5. Przede wszystkim zdrówka...
  Śliczne zdjęcia...
  A Ja bym chciała żeby moja "córa" z Afryki wybiła się z tego świata w którym jest i dzieki naszej pomocy została tym kim chce :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam, w moich progach i zapraszam częściej :)

   Usuń
 6. Interesujacy projekt (skad Ty te cuda wynajdujesz?). Kazde dziecie jako dziecko ma swoje marzenia i chyba kazda mama ma marzenia odnosnie swojej latorosli. Niekiedy staje sie to niebezpieczne gdy matka probuje przez swoje dziecko spelnic jakies swoje chore ambicje i to czego pragnie dziecko zaczyna liczyc sie coraz mniej. Ja bym po prostu chciala aby moj syn wyrosl na wartosciowego czlowieka, ktoremu w zyciu nie bedzie brakowac ani milosci ani radosci i usmiechu :) Chco gdyby zalapal jakas dobra fuche to bym sie nie pogniewala :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdzie ja te cuda wynajduję ? Ewcia w internecie to tu to tam :) Zgodzę się z Tobą, że chore jest zachowanie kiedy rodzice próbują przelać swoje nie zrealizowane marzenia, ambicje na dziecko, nie pochwalam tego, ani trochę.

   Usuń
 7. O matko, ale się nasz maluszek pochorował, zdrowia kochana dla niej a dla Ciebie dużo sił.
  ja to bym chciała żeby cała moja trójka grała na skrzypcach ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie też się marzą skrzypce i balet :)

   Usuń

Skoro już do mnie zawitałeś, miło będzie jak zostawisz ślad po sobie.
Chętnie poznam Twoją opinię.

Archiwum

Flickr Images