Paszportowy zawrót głowy

lipca 26, 2013

W ostatecznym rozrachunku wakacyjnego szaleństwa wybraliśmy Czarnogórę. Struktura wyjazdu podobna do ub rocznego wyjazdu do Bułgarii. Dojazd własnym autem, pojechanie w ciemno, szukanie kwater na miejscu. I tak dziś podnoszę słuchawkę wykręcam nr do Urzędu Paszportowego z pytaniem, czy paszporty wyrobione dla dzieci w ub roku mają przedłużony termin ważności do 5 lat zgodnie z nową ustawą, a nie jak było wcześniej na rok. Podaję PESEL Luli i słyszę paszport nie ważny, ważność upłynęła w lipcu blablabla jakaś tam data. Ważny na 5 lat będzie teraz nowy wyrobiony paszport, czas oczekiwania proszę po 2 tyg dzwonić, może już będzie, ale nie obiecujemy. I tak tel do męża, umówiliśmy się dziś w Wydziale Paszportowym o 15 by dziś złożyć wniosek z nadzieją, że przed urlopem odbiór będzie. Urlop zaplanowany od 19.08, więc szanse są duże w końcu 3 tyg. Na zdjęcie Luli poszła w towarzystwie dziadka, z początku płakała, ale odpowiednia zabawka zdziałała cuda. Przed chwilą telefon od męża, że zdjęcia odebrał, ale nie jest z nich zadowolony, Luli potargana, oczy gdzieś patrzą w górę, buzia lekko otwarta, więc nie wiadomo czy nam je przyjmą do wniosku, jeśli nie nie omieszkam ich oddać i zażądać zwrotu gotówki, w końcu ktoś kto zajmuje się tym profesjonalnie i bierze za to pieniądze powinien znać się na swojej robocie czy nie. Zobaczymy dziś o 15.

Bardzo Was mocno proszę zaciskajcie mocno kciuki byśmy dostali paszport Lulinki przed urlopem i pojechali na nasze Czarnogórskie wakacje.


A tym czasem życzę Wam udanego piątku i całego weekendu. U nas i jak chyba w całej Polsce zapowiadają afrykańskie upały, więc korzystając z pogody weekend spędzamy na łonie natury, na działce :)))

Szczypta o Mnie

Może Cię zainteresować również

6 komentarze

 1. I co? udalo sie? My mamy paszporty. Dzieci do lat 3 maja wazne tylko przez 3 lata tutaj.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miniu wniosek złożony, Pani w okienku wyznaczyła termin odbiru na 23.08, ale powiedziała, że można próbować się dowiadywać czy jest najwcześniej po 10-12 dniach więc mam coraz większą nadzieję, że uda się wcześniej.

   Usuń
  2. Najwazniejsze,ze wniosek zlozony. Teraz tylko cierpliwie czekac !

   Usuń
 2. Kciuki zaciskam mocno!! U nas tez upalnie...w tej chwili mamy jeszcze 27 stopni - ufff

  OdpowiedzUsuń

Skoro już do mnie zawitałeś, miło będzie jak zostawisz ślad po sobie.
Chętnie poznam Twoją opinię.

Archiwum

Flickr Images