Słój pozytywnych momentów

stycznia 08, 2014

Po wczorajszym wpisie otrzymałam komentarz od misiury. Niezwłocznie się udałam by zapoznać się z blogiem nowej osóbki. Blog mnie zaciekawił, a szczególnie zainspirował mnie wpis o słoiku pełnym pozytywnych momentów.

A o co chodzi ?

Już wyjaśniam. Słoik pełen pozytywnych momentów to zbiór naszych wyjątkowych, szczęśliwych chwil, momentów, które nas spotykają każdego dnia. Zawsze kiedy przydarzy nam się coś miłego, sympatycznego, zapisujemy to na karteczce, a karteczkę wrzucamy do naszego słoja. Zasada jest jedna naszych karteczek z wypisanymi szczęśliwymi momentami nie odczytujemy, nie wyjmujemy, robimy to dopiero w ostatni dzień roku czyli 31.12.2014 roku. Zasiadamy wygodnie na kanapie i zaczytujemy się, oddajemy się przyjemnej lekturze i przypominamy sobie te cudowne chwile, momenty, które wywoływały w ciągu roku uśmiech na naszych twarzach :)
Ja wczoraj założyłam swój słoik pozytywnych momentów i już dwie karteczki się w nim znalazły :)
Wytrwać z pewnością wytrwam, gorzej czy w natłoku obowiązków nie zapomnę zapisać pozytywnych momentów i wrzucić ich do słoja, mam nadzieję, że nie :)

Dołączacie się do słoja pozytywnych momentów :)
ZAPRASZAM !

Szczypta o Mnie

Może Cię zainteresować również

10 komentarze

 1. bardzo fajny pomysł;) ale wymaga systematyczności
  może i ja spróbuję:) ??

  OdpowiedzUsuń
 2. Nagroda za systematyczność, dodajmy- przyjemną- będzie słodka : ) OBIECUJĘ : )

  OdpowiedzUsuń
 3. Słoja nie mam,ale w tym roku wdrożyłam sobie ćwiczenie,które jest podobne do opisanej inicjatywy. Też chodzi o dostrzeganie miłych,dobrych zdarzeń. Każdego dnia zapisuje sobie 5 rzeczy za które jestem w danym dniu wdzięczna,które wywołały we mnie pozytywne emocje. W ten sposób postanowiłam walczyć ze swoim czarnowidztwem. Przyznam,że z każdym dniem dostrzeżenie takich dobrych momentów idzie mi lepiej i znacznie łatwiej moja uwaga kieruje się w stronę małych pozytywnych chwil, których normalnie w codziennym zabieganiu się nie dostrzega.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ala też fajna sprawa :) Ja dziś kiedy miałam wrzucić karteczkę do słoika trochę mi to zajęło za nim spisałam co mnie miłego dziś spotkało. W pierwszej chwili do głowy przychodziły oczywiście same negatywne myśli, ale coś znalazłam, więc nie jest to łatwe.

   Usuń
 4. Oj, już widzę datę 31.12.2014! Ależ będzie cudnie, kiedy razem zasiądziecie i podsumujecie Wasze najfajniejsze chwile!

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie wiem czy coś znajdę to raz i nie wiem czy wytrzymam do sylwka, ale spróbuję :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W grupie raźniej. Damy radę wytrzymamy :)

   Usuń
 6. Ale super ;) sloik zakładam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super Adulka im nas więcej tym raźniej.

   Usuń

Skoro już do mnie zawitałeś, miło będzie jak zostawisz ślad po sobie.
Chętnie poznam Twoją opinię.

Flickr Images