Grota solna

stycznia 05, 2018

Morski mikroklimat w centrum Polski czy to możliwe ? Jasne wystarczy wybrać się do groty solnej.

Grota solna w całości zbudowana jest z soli i do złudzenia przypomina jaskinię solną. Ściany groty zbudowane są z cegły solnej, a dodatkowo napuszczona jest w nie sól, z sufitu zwisają solne sople, a podłoga jest pokryta solnymi kryształami. W wewnątrz groty panuje odpowiednia wentylacja, temperatura powietrza waha się w przedziale 18-20 stopni oraz wilgotność na poziomie 45%-65%, co korzystnie wpływa na samopoczucie i ochronę zdrowia małych i dużych. System przedmuchiwania i podgrzewania solnych murów zapewnia parowanie soli co przyczynia się do ujemnej jonizacji powietrza, nasycając je cennymi dla zdrowia biopierwiastkami takimi jak: jod, wapń, potas, żelazo, magnez, selen, miedź, brom, sód, chlorek sodu. W ten sposób wzbogacone powietrze staje się podobne do morskiego. Twierdzi się, że odbycie 10 seansów 45 minutowych w grocie solnej jest równoznaczne z 10-dniowym pobytem nad morzem.

Sól w grocie solnej pochodzi z Morza Martwego, Czarnego i soli polskich, dzięki temu naturalna sól morska zawiera wszystkie mikroelementy niezbędne do stworzenia specyficznego morskiego mikroklimatu. Przebywając w grocie wdychamy przede wszystkim jod, stężenie jodu w grocie solnej jest kilkanaście razy większe niż nad morzem. Mikroklimat panujący w grocie jest porównywalny do klimatu jaki panuje po i w czasie sztormu nad morzem.

W grocie solnej możesz liczyć na prawdziwy relaks podczas 45 minutowej sesji możesz się odprężyć na wygodnych relaksacyjnych fotelach. Każdy fotel wyposażony jest w poduszkę i kocyk. Z głośników dobiega relaksacyjna muzyka tworząc w ten sposób formę terapii dla naszego ciała muzykoterapie.

Muzykoterapia – dziedzina posługująca się muzyką lub jej elementami w celu przywracania zdrowia lub poprawy funkcjonowania osób z różnorodnymi problemami natury emocjonalnej, fizycznej lub umysłowej (np. zaburzenia depresyjne, zaburzenia nerwicowe, zaburzenie osobowości. źródło.

Po za muzykoterapią w grocie solnej mamy zapewnioną również koloroterapię. Dzięki specjalnie zamontowanym promiennikom zamontowanych w suficie w czterech barwach (niebieski, czerwony, zielony oraz pomarańczowy) o różnej częstotliwości. 

Koloroterapia – jedna z niekonwencjonalnych metod leczniczych polegająca na eksponowaniu zmysłu wzroku danej osoby na odpowiednie barwy. Koloroterapia może uspokajać, relaksować lub pobudzać. Koloroterapia zakłada że przebywając w otoczeniu różnych barw, możemy mieć więcej energii do życia, więcej optymizmu. źródło

Najmłodsi również spędzą miło czas dzięki specjalnemu kącikowi zabaw dla najmłodszych. Kącik naprawdę jest dobrze wyposażony, a gdy szaleństwa na zjeżdżalni się znudzą można budować zamki z soli. 
W grocie solnej honorowane są karty zniżkowe sportowe. Wstęp dzieci do 90 cm jest darmowy, powyżej 90 cm do 12 roku życia koszt 5 zł, bilet normalny 20 zł, ulgowy 15 zł. W grocie zorganizować można urodziny dziecka oraz seanse dla grup zorganizowanych.

Tak więc jeśli chcesz poczuć świeży powiew morskiej bryzy nie musisz jechać nad morze.


* zdjęcia pochodzą ze strony http://www.relax-grota.pl gdzie znajdziecie więcej informacji na temat groty.

Pozdrawiam Szczypta o Mnie  

Może Cię zainteresować również

8 komentarze

 1. Jade! Oj, szkoda, ze takiego czegos nie ma w Irlandii.
  Swietna sprawa, zabralabym ze soba cala rodzinke I poszla tam nie raz, nie dwa :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam takie ciekawe miejsca.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też można miło w nich spędzić czas.

   Usuń
 3. O jej ale fajnie. U nas w grocie tylko parę zabawek do piasku a tu proszę cały plac zabaw ;) d

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W naszej grocie wyposażenie jest na wysokim poziomie.

   Usuń
 4. O kurcze! Ale tam fajnie! Z jednej strony żałuję, że mam tak daleko do tej groty, ale z drugiej strony mam z 50km nad morze - więc nie jest tak źle ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ty masz blisko do morza, a ja daleko, za to blisko do groty :)

   Usuń

Skoro już do mnie zawitałeś, miło będzie jak zostawisz ślad po sobie.
Chętnie poznam Twoją opinię.

Flickr Images